Technologia

Jaki kupić tusz – zamiennik czy oryginał?

Wielu właścicieli drukarek ze względu na niską cenę bardzo często wybiera do nich tusze – zamienniki, zamiast oryginałów. Decydując się na takie rozwiązanie warto mieć na uwadze fakt, że oszczędność taka może czasem okazać się złudna. A co więcej w rzeczywistości tusze od producenta mogą się okazać się rozsądniejszym rozwiązaniem.

Na rynku nie brakuje różnorodnych tuszy do drukarek, więc każdy klient ma duże możliwości wyboru tego produktu. Wyróżnia się:
– tusze oryginalne do drukarek, które to pochodzą bezpośrednio od producenta danej marki, a ich użytkowanie jest w pełni zgodne z tym urządzeniem.
– zamienniki do drukarek – co prawda są one znacznie tańsze, ale może okazać się, że podczas ich użytkowania wystąpią pewne problemy. Ponadto są one zazwyczaj nieco gorsze jakościowo.
– tusze refabrykowane w postaci pustych pojemników po oryginalnych tuszach, które to zostały ponownie napełnione tuszem.

Tusze oryginalne i zamienniki – a jakość druku

Wszystkie oryginalne kartridże są testowane pod wieloma kątami, podobnie jest w przypadku atramentu. Znane na rynku firmy zajmujące się produkcją urządzeń drukujących sprawdzają zawsze dokładnie czas schnięcia, gęstość tuszu oryginalnego oraz odwzorowanie kolorów swoich materiałów eksploatacyjnych.

Z kolei firmy produkujące zamienniki nie mają takich rygorystycznych wymogów. Co prawda korzystanie z zamiennika nie zawsze wiąże się z drastycznie gorszą jakością druku, bowiem istnieją dobrej jakości tusze zamienne, które gwarantują dobrą jakość. Niemniej podczas zakupu zamiennika trzeba zawsze liczyć się z tym, że może wiązać się to z nieco gorszym wydrukiem, niż miałoby to miejsce na oryginalnych tonerach.

Zazwyczaj nie ma to większego znaczenia, podczas drukowania mniej ważnych dokumentów, gdyż wówczas to najważniejszy jest sam wydruk, a nie jego jakość. Sprawa jednak diametralnie się zmienia, gdy trzeba wydrukować dokument wyższej rangi.

Zalety tuszy oryginalnych

Większość drukarek została tak zaprojektowana, aby dobrze działać z oryginalnymi tuszami. Z kolei producenci zamienników czasem starają się oszukiwać urządzenia drukujące. Często zdarza się tak, że niedrogi zamiennik nie działa od samego momentu zamontowania go w drukarce czy też zaledwie po wydrukowaniu kilku kartek papieru. W takiej sytuacji narażamy się na jeszcze większe koszty, gdyż i tak musimy zakupić tusz oryginalny.

Co prawda niektóre zamienniki są często bardzo wysokiej jakości, ale wówczas nie są już zbyt tanie. Ich użytkowanie wypada taniej niż tuszy oryginalnych, ale różnice nie są aż tak wielkie. Kupując tusze do drukarki warto najpierw rozważyć wszystkie za i przeciw, a następnie zdecydować, jaki tusz jest najbardziej atrakcyjny cenowo.

Więcej informacji znajdziesz na stronie tusze oryginalne – print24.com.pl.

Previous post

Jakie meble kuchenne wybrać w Warszawie?

Next post

Charakterystyka butów rowerowych