Dom i Wnętrze

Jak zadbać o odpowiednią temperaturę w mieszkaniu?

Mieszkańcy bloków doskonale wiedzą, kiedy zaczyna się okres grzewczy. Jednak jeśli chłodniejsze dni przyjdą wcześniej musza oni samodzielnie zadbać o to, aby w mieszkaniu było ciepło. Okazuje się, że szereg czynników może wpływać na nasz komfort termiczny w mieszkaniach. O jakich elementach musimy pamiętać, aby temperatura w mieszkaniach była optymalna?

Okna – szczelne i  wykonane z wysokiej klasy materiałów

Podstawą zapewnienia ciepła w mieszkaniach są szczelne okna. Do niedawna można było jeszcze zobaczyć w oknach blokowych stare okna, wykonane z niskiej jakości drewna, najczęściej niezabezpieczonego przed chłodem. W efekcie działania niskich i wysokich temperatur takie drewno rozchodziło się na słojach. Współcześnie topowi producenci, tacy jak oknar-wroclaw.pl korzystają z nowoczesnych rozwiązań. Okna tworzone są z wysokiej jakości materiałów syntetycznych, odpornych na uszkodzenia, ścieranie, działanie zmiennych warunków atmosferycznych.

Prawidłowa praca kaloryferów

Aby w mieszkaniu było ciepło konieczne jest zadbanie o sprawność kaloryferów. Oczywiście w większości przypadków nie jesteśmy w stanie samodzielnie określić przed sezonem grzewczym, czy urządzenie to jest sprawne i czy nie posiada wad. Jednak na prę dni przed rozpoczęciem grzania spółdzielnie odpowietrzają kaloryfery i w tym czasie z pewnością odwiedzi nas specjalista. Warto w jego obecności sprawdzić szczelność instalacji, jak również zgłosić poluzowane pokrętła i inne. W przypadku niewykrycia usterek kaloryferów pozostaje nam walczyć ze spółdzielnią o szybką interwencję. Warto pamiętać, że za temperaturę w domu odpowiada również szczelność samej konstrukcji budynku oraz zastosowanie wysokiej klasy materiałów dociepleniowych. Spółdzielnie mieszkaniowe, co jakiś czas modernizują budynki, co ma niebagatelny wpływ na utrzymanie ciepła w mieszkaniach.

Previous post

Domy kanadyjskie, czyli miło jak w domu

Next post

Usiądź wygodnie – znajdź najlepsze krzesła i fotele!