Technologia

Frezy piłowe w przemysłowej obróbce drewna

Dokładność, precyzja, a także wysoka wydajność są w przemysłowej obróbce elementów drewnianych bardzo ważnymi aspektami. Wszystkie te walory uzyskuje się dzięki zastosowaniu w procesach produkcyjnych specjalistycznych urządzeń, jakimi są różnej klasy i stopnia zaawansowania frezarki do obróbki drewna.

Czym są frezarki do obróbki drewna?

Frezarki, czyli urządzenia do obróbki drewna metodą skrawania wykorzystywane są w produkcji od wielu lat. Z biegiem czasu są wciąż unowocześniane, co ma znaczący wpływ na efektywność i wydajność ich pracy. W tego rodzaju urządzeniach najważniejszym elementem są frezy piłowe, które wykonują zasadniczą pracę przy obróbce materiału.

Za pomocą frezarek uzyskuje się pożądany kształt, wymiary, a także elementy zdobnicze, dzięki temu drewniane powierzchnie mogą mieć dowolny wygląd i parametry zgodne z założonym projektem. Obrabiarki do drewna wyposażone we frezy piłowe pracują w różnych płaszczyznach i poziomach jednocześnie, przez co wydatnie skraca się czas wykonania poszczególnych części.

Jakie obrabiarki do drewna są obecnie wykorzystywane do produkcji przemysłowej?

W masowej produkcji elementów drewnianych obecnie są wykorzystywane bardzo nowoczesne obrabiarki wyposażone w innowacyjne technologie. Są to maszyny typu CNC, których bardzo wysoka wydajność i precyzja jest sterowana za pomocą systemów komputerowych. Zastosowanie komputerów o specjalistycznym profilu powoduje to, że eliminuje się nie tylko udział człowieka w bezpośredniej produkcji, ale także wytwarzane elementy posiadają idealne parametry.

Urządzenia CNC są różnej wielkości i posiadają wiele ciekawych funkcji. Przy użyciu odpowiednich frezów piłowych mogą pracować jednocześnie wielokierunkowo, a ich przygotowanie do pracy wymaga jedynie ustawienia komputera sterującego na konkretne zadanie. Takie maszyny świetnie sprawdzają się w dużych zakładach przemysłu drzewnego.

Gdzie znajdują zastosowanie nowoczesne obrabiarki do drewna?

Takie urządzenia mają przede wszystkim zastosowanie w meblarstwie. Za pomocą frezarek wykonuje się bardzo precyzyjne elementy składające się na finalny produkt, posiadający konkretne wymiary, zdobienia oraz walory funkcjonalne.

Przy użyciu obrabiarek produkuje się całą gamę drewnianych dodatków budowlanych, takich jak okna, drzwi, ogrodzenia i wiele innych.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Frezwid

Previous post

Odpowiednie oświetlenie do salonu

Next post

Pompy membranowe - zastosowanie pomp membranowych