Dom i Wnętrze

Olśniewające wnętrze, czyli niebanalne przedmioty obok nas

Niektórzy cenią sobie stonowane, spokojne, harmonijne aranżacje wnętrzarskie. Inni wolą, kiedy ich wnętrze od początku do końca olśniewa, intryguje, zaskakuje i czymś ewidentnie się wyróżnia. Pomieszczenie wówczas nabiera specyficznego charakteru przestrzeni artystycznej, bo przecież to sztuka właśnie wzbudza takie emocje i stanowi rodzaj estetycznej gry. Dotyczy to głównie dzieł awangardowych, które nie tyle dostosowują się do świata, ile go przekształcają i interpretują. Najlepiej widać to na przykładzie współczesnego malarstwa, które najczęściej nie jest kopią rzeczywistości, ale jej dekonstrukcją.

Niebanalne meble

Wiele interesujących mebli do wnętrza, które zaskakuje i olśniewa, znajdziemy tutaj: notodo.pl  Przekonamy się, że współcześnie pojmowane piękno ma niejedno oblicze, że czerpie zarówno z estetyki minionych wieków jak i kieruje się ku futurystycznym realizacjom.

Konsole lustrzane

Konsole lustrzane to meble, które olśniewają dosłownie i w przenośni. Perfekcyjnie łączą inspiracje płynące z przeszłości z designem przyszłości, zbudowane są z kawałków luster. Niekiedy przypominają dziewiętnastowieczne sekretarzyki. Innym razem wyglądają jak awangardowe rzeźby czy lustrzane obiekty przestrzenne, przeznaczone do oglądania ze wszystkich stron. Lustrzane powierzchnie sprawiają, że konsola staje się meblem zmiennym, którego prezentacja zależy od światła i od tego, co się w nim odbija.

Barokowe wariacje w tapicerowanym ujęciu, czyli sofy i fotele ludwikowskie

Przykładami niebanalnych przedmiotów są też meble tapicerowane inspirowane barokiem. Fotele i sofy, które stanowią rodzaj gry z tradycją. Styl ludwikowski został tutaj poddany ewidentnej dekonstrukcji. Ukazany jako element nowoczesności, jako dziedzictwo, które wzbogaca codzienność człowieka żyjącego u progu XXI wieku. Sofa z koroną czy fantazyjny fotel – to meble niekonwencjonalne, choć przecież spełniające wszelkie wymogi praktyczne.

Previous post

Atrakcyjne meble ogrodowe – podpowiadamy, które wybrać

Next post

Wysokie ceny? Nie rezygnuj z weekendu majowego nad morzem