Ciekawe

Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie i Wieliczce

Kraków jest jednym z niewielu miast w Polsce, gdzie systematycznie przybywa ludności. Mają na to wpływ głównie nowe inwestycje, jakich w ostatnich latach powstało w stolicy Małopolski całkiem sporo. Efektem tego jest coraz większy popyt na nowe mieszkania. Krakowscy deweloperzy oferują więc coraz to kolejne nieruchomości. Na rosnącą podaż nieruchomości mieszkaniowych ma też bez wątpienia wpływ duża liczba studentów oraz turystów, którym oferowane są nieruchomości na wynajem.

Wiele nowych inwestycji mieszkaniowych powstaje poza centralnymi osiedlami Krakowa. Jest to w znacznej mierze spowodowane tym, że Kraków, niestety, nie może się poszczycić zbyt czystym powietrzem. Mało tego, stał się słynny z powodu uciążliwego smogu. W rezultacie niejeden deweloper Kraków realizuje swoje inwestycje tam, gdzie smogu nie ma i powietrze jest czystsze, a więc na obrzeżach Krakowa oraz całkiem poza Krakowem, w sąsiednich gminach.

Nowe mieszkania od dewelopera w malowniczej okolicy

Poza tym, że sam Kraków jest atrakcyjnym turystycznie miastem, niemniej piękne są jego okolice. Wiele osób marzy właśnie o takim mieszkaniu lub domu, położonym z dala od centrum Krakowa, jego ruchliwych osiedli i zakładów przemysłowych. Poza względami estetycznymi, zyskuje się też wolne od zanieczyszczeń powietrze, co na pewno nie pozostaje bez wpływu na zdrowie. Wielu deweloperów oferuje też mieszkania w okolicznych miasteczkach. W ostatnich latach liczne inwestycje mieszkaniowe postały w pobliskiej Wieliczce. To małe miasteczko stało się jednym z ulubionych miejsc do zamieszkania wybieranych przez krakowian i jest od dłuższego czasu nazywane sypialnią Krakowa.

Oferta mieszkań w takich miejscach jest bardzo zróżnicowana, aby każdy nabywca mógł wybrać akurat taki rodzaj mieszkania, jaki jest optymalny. Do wyboru są domy, domy szeregowe, mieszkania, wille czy apartamenty. Dzięki temu, że poprawia się infrastruktura drogowa oraz oferta komunikacji zbiorowej, dojazd z przedmieść Krakowa oraz gmin ościennych do centrum nie powoduje problemów i nie zabiera wiele czasu.

Bogata oferta deweloperów w Krakowie

Każdy duży i liczący się na rynku deweloper Kraków musi oferować klientom różne rodzaje nieruchomości. Dlatego najlepsi deweloperzy mają bardzo bogatą i zróżnicowaną ofertę, od standardowych mieszkań, poprzez domy szeregowe, aż po luksusowe wille. Dostępne na rynku nowe mieszkania od dewelopera dostępne w są w różnym standardzie oraz różnym metrażu. Wielu deweloperów z Krakowa ma w ofercie całe osiedla stanowiące jedną zwartą całość. Nabywcy mogą wówczas liczyć na liczne dodatkowe udogodnienia, dzięki którym życie w takim miejscu jest bardzo komfortowe.

Źródło tekstu: http://techniq.pl/

Previous post

Obrotowe krzesła do biura

Next post

Atrakcyjne meble ogrodowe – podpowiadamy, które wybrać