Ciekawe

Nieruchomości inwestycyjne dla inwestorów na Śląsku

Nieruchomości inwestycyjne na Śląsku nadal cieszą się bardzo dużą popularnością wśród inwestorów. Wpływa na to wiele czynników, w tym dobra infrastruktura, dostęp do różnych opcji dojazdu czy wreszcie plan zagospodarowania przestrzennego, pozwalający na prowadzenie różnych rodzajów działalności.

W co inwestuje Aglomeracja Śląska?

Nieruchomości pod inwestycje dostępne są w niemal każdym mieście i jego okolicach. W zależności od planu zagospodarowania takie nieruchomości mogą być wykorzystywane do prowadzenia określonych rodzajów działalności produkcyjnej, częściej jednak plan zagospodarowania pozwala na wykorzystanie działki pod działalność handlowo-usługową czy hotelarską.

Większość takich nieruchomości pojawia się na obrzeżach miast, w bliskim sąsiedztwie autostrady A1 oraz innych dróg publicznych, dużym atutem dla położenia nieruchomości bywa również sąsiedztwo linii kolejowych, które mogą być wykorzystywane do obsługi przewozów drobnicowych i typu cargo.

Parki przemysłowe i pojedyncze działki

Sami inwestorzy najchętniej decydują się na nieruchomości inwestycyjne w pobliżu Siemianowic Śląskich, Mysłowic czy Rybnika ze względu na możliwość dojazdu. Jednak bardzo często muszą oni podjąć decyzję, czy chcą nabyć działkę z nieruchomościami, która jest wydzielonym obszarem w ramach parku przemysłowego, czy może lepiej jest poszukać działki, która nie będzie miała przemysłowego sąsiedztwa.

Nabycie nieruchomości inwestycyjnej w ramach wydzielonych parków przemysłowych jest niezwykle proste. Tereny po kopalniach i fabrykach już kilka lat temu zostały odpowiednio podzielone, a wybudowane nieruchomości – przystosowane do nowego rodzaju działalności przemysłowej. Takie nieruchomości położone są na działkach uzbrojonych z dobrym połączeniem komunikacyjnym.

Gotowe nieruchomości inwestycyjne

Pojedyncze działki można znaleźć na trasie z Wodzisławia Śląskiego do Rybnika. Oferowane działki mogą mieć przyłącza do mediów, charakteryzuje je również bardzo dobra komunikacja (głównie rozumiana jako położenie przy drodze wojewódzkiej), jednak dodatkowe inwestycje w utwardzenie terenu i wybudowanie drogi dojazdowej znacząco podwyższa kwotę inwestycji.

Dlatego inwestorzy, którzy poszukują nieruchomości inwestycyjnych z gotowymi drogami, utwardzonym placem czy specjalnymi rampami dla dużych samochodów dostawczych, powinni się zainteresować obiektami w Siemianowicach Śląskich czy Mysłowicach. Dostępne tam nieruchomości inwestycyjne sąsiadują z innymi nieruchomościami o przeznaczeniu przemysłowym, co ma również wpływ na dodatkowe rozwiązania, konieczne przy prowadzeniu działalności przemysłowej.

Artykuł powstał we współpracy z GTB Invest – nieruchomości inwestycyjne

Previous post

O roli torebki skórzanej w kreowaniu wizerunku

Next post

Obrotowe krzesła do biura