Ciekawe

Działka budowlana – czy warto w nią inwestować?

Okazuje się, że zakup działki inwestycyjnej może zapewnić nam satysfakcjonującą stopę zwrotu, o ile oczywiście nie dojdzie do kryzysu finansowego. Na największe zyski inwestycji w nieruchomości gruntowe mogą liczyć ci, którzy zakupili grunt rolny i zmienili jego przeznaczenie na budowlane. Zwykle lokujemy swój kapitał w działki budowlane, w nadziei że ich ceny wzrosną w przyszłości.

Budowlane działki inwestycyjne – czy ta gra jest warta świeczki?

Działka budowlana to nadal godna polecenia inwestycja, zwłaszcza jeśli chodzi o grunty ulokowane w promieniu około trzydziestu kilometrów od największych miast. Zazwyczaj takie nieruchomości zyskują z czasem na wartości, a więc zarabiają na siebie. Okazuje się, że coraz więcej osób na stare lata rezygnuje z życia w centrum miasta i przenosi się na jego obrzeża. Rośnie więc zainteresowanie domami jednorodzinnymi w podmiejskich rejonach.

Działki budowlane oddalone o kilkadziesiąt kilometrów od centrum miasta są zazwyczaj znacznie tańsze, ale nie można tego jednak powiedzieć o modnych dzielnicach, co wcale nie byłoby najlepszą inwestycją. Lokując swoje środki w działkę, należy rozważyć granicę cenową, wraz z przekroczeniem której może dojść do sytuacji, kiedy to ilość osób zainteresowanych naszą ofertą drastycznie spadnie. Atrakcyjnie zlokalizowana nieruchomość gruntowa wcale nie musi zagwarantować inwestorowi zysku.

Na co zwrócić uwagę w przypadku działek inwestycyjnych?

Rozglądając się za działkami inwestycyjnymi, warto spojrzeć na nie z punktu widzenia osoby, która potrzebuje jej pod budowę domu jednorodzinnego. W związku z tym należy zwrócić szczególną uwagę na stan infrastruktury, otoczenie, uzbrojenie działki oraz plany gminy odnośnie przewidzianych inwestycji w wybranej okolicy.

Jeśli zaplanowano rozbudowę infrastruktury drogowej czy technicznej w nadchodzących latach, to możemy się spodziewać wzrostu cen działek na określonym terenie. Uwadze inwestora nie powinna nie umknąć także kwestia wód gruntowych i sprawdzenia przepływu okolicznych strumieni.

Zbiorniki wodne i inne niedogodności w okolicy działek inwestycyjnych

Zanim zdecydujemy się zainwestować swoje środki w interesującą nas działkę, konieczne jest zapoznanie się informacjami odnośnie sąsiedztwa zbiorników wodnych. Okazuje się, że nawet niewielki obszar wodny wiąże się ze zwiększoną wilgotnością, co z kolei zwiększa ryzyko przedostania się wody do piwnicy w niedalekiej przyszłości.

Nie bez znaczenia jest także znajdujący się w okolicy cmentarz czy też urwisko, gdyż bardzo trudno będzie znaleźć osoby zainteresowane taką lokalizacją i sąsiedztwem. Podobnie jest w przypadku zbyt dużego oddalenia od najbliższego ośrodka medycznego czy szkoły. Artykuł powstał we współpracy ze GTB Invest

Previous post

Piece, jakie można mieć w saunie

Next post

Urządzenia pneumatyczne w przemyśle