Ciekawe

Zwrot podatku z Holandii – odzyskaj zwrot podatku

W Holandii każdy, kto uzyskuje dochód, musi złożyć zaznanie podatkowe. Rozliczenie z urzędem skarbowym jest obowiązkowe pod groźbą kary, dlatego warto znać obowiązujące tam procedury i terminy. Polacy pracujący w Holandii zazwyczaj zyskują na tym, ponieważ kwalifikują się do skorzystania z licznych ulg podatkowych i są w stanie odzyskać nadwyżkę wpłaconych zaliczek z nawiązką. Zależy to jednak od wielu czynników, głównie od wysokości wynagrodzenia. Jak przebiega proces rozliczenia? Jak ubiegać się o zwrot podatku z Holandii?

Rozliczenie podatku z Holandii – wymagane dokumenty

Wszystkie niezbędne dokumenty złożyć musimy w Belastingdienst (Holenderski Urząd Skarbowy) do 1 lipca danego roku, chyba że posiadamy meldunek, wtedy obowiązuje nas termin 1 maja. Wśród nich będzie oczywiście karta podatkowa Jaroopgave, na której znajdziemy szczegółowy opis naszych dochodów. Poza tym potrzebny będzie dowód tożsamości, uzupełniona ankieta osobowa i zaświadczenie o dochodzie uzyskanym w Polsce. Starać się można również o specjalne ulgi podatkowe takie jak rozłąkowe w przypadku gdy nasz partner nie mieszka na terenie Holandii czy ulga na dziecko. Przyczyni się to do podniesienia kwoty zwrotu podatku.

Ile czeka się na zwrot podatku z Holandii?

Zastanawiasz się pewnie, ile czasu ma Urząd Skarbowy na wypłacenie należnych Ci pieniędzy. W przypadku Holenderskiego prawa nie jest to tak dokładnie określone jak w Polsce. Nie ma konkretnego terminu, do którego musisz dostać przelew. Na podstawie obserwacji z lat poprzednich można założyć, że jest to okres kilku miesięcy, a im wcześniej złożymy zeznanie, tym szybciej możemy spodziewać się zwrotu. Warto zadbać, aby zeznanie było wypełnione prawidłowo, ponieważ w razie błędów proces ten zdecydowanie się wydłuża.

 

Polecamy skorzystać z pomocy specjalistów i powierzyć rozliczenie swojego podatku z Holandii fachowcom z naszego biura. Oferujemy kompleksową obsługę w zakresie finansowym. Zadbamy o skuteczny, zwrot podatku z Holandii, zwrot podatku z Niemiec, Zwrot podatku z Austrii i z wielu innych krajów unii europejskiej. Masz jakieś pytania? Zapraszamy do kontaktu – Holandia.org

 

Previous post

Najlepszy sposób reklamy klubu fitness

Next post

Wystrój pokoju dziecka