Dom i Wnętrze

Jakie meble tarasowe wybrać, aby cieszyć się powiewami lata?

Eleganckie meble ogrodowe są w stanie całkowicie zmienić estetykę przestrzeni wypoczynkowej – nie ma co do tego wątpliwości. Decydując się na zaaranżowanie ogrodu czy tarasu powinniśmy wybrać meble eleganckie, ale i trwałe i odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Dzisiaj spełnienie marzenia o komforcie w promieniach słońca jest na wyciągnięcie ręki. Sprawdź, jakie trendy warto wykorzystać w ogrodzie!

Wygodne komplety meblowe

Podstawą na tarasie powinien być wygodny komplet mebli. Meble tarasowe będą centralnym punktem w strefie wypoczynku i pozwolą na organizowanie posiłków na świeżym powietrzu, zapraszanie gości, spędzanie wolnego czasu blisko natury. Wśród najbardziej rekomendowanych wymienia się meble technorattanowe – są nie tylko piękne, ale i bardzo trwałe, odporne na promieniowanie UV, wnikanie kurzu. Kolekcje mebli technorattanowych oparte są na antykorozyjnych, aluminiowych stelażach, przez co ich konstrukcja jest niezwykle lekka. Meble takie możemy podnosić i przenosić bez trudu.

Inną propozycją, doskonałą na tarasy, są meble rattanowe. Rotang wykorzystywany jest do tworzenia nowoczesnych, przyciągających wzrok krzeseł, foteli, dwuosobowych sof. Prezentuje się znakomicie w otoczeniu naturalnego drewna.

Dodatki, których nie może zabraknąć na tarasie!

Aby wypoczynek na tarasie był idealny warto także pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu przed silnym promieniowaniem słonecznym. Najskuteczniejsze okażą nowoczesne parasole słoneczne, tworzone na aluminiowych, malowanych proszkowo stelażach. Klienci mogą wybierać pomiędzy modelami z nogą centralna lub boczną i czaszami okrągłymi, kwadratowymi, prostokątnymi. Istotne jest także to, że tkanina, z której wykonane są czasze to materiał poliestrowy pokryty poliuretanem. Takie połączenie sprawia, że parasol da nam ochronę nie tylko przed słońcem, ale również przed deszczem!

 

 

Previous post

Szukasz podgrzewacza do potraw?

Next post

Pojemniki plastikowe - kupić, czy wypożyczyć?