Dom i Wnętrze

Drewniane domy szkieletowe

Drewniane domy są jedną z najlepszych alternatyw na rynku budowlanym. Są one dostępne dla coraz większego grona klientów, którzy chcą stworzyć własne miejsce do zamieszkania w szybkim czasie przy niskich nakładach finansowych.

Małopolski producent domów drewnianych

Budowa domów drewnianych wymaga od producenta znajomości bardzo dokładnych i sprecyzowanych elementów składających się na technikę szkieletową. W przypadku takich domów nie można pozwolić sobie na przywiązanie do polskiej tradycji, która pozwala na zamaskowanie błędów podczas stawiania domów murowanych. W przypadku konstrukcji drewnianych, które mają nam służyć przez wiele lat, na takie rzeczy nigdy nie można sobie pozwolić. Firma mawit.com.pl z małopolski ciesząca się doskonałą opinią wśród swoich klientów doskonale zna wszystkie obowiązujące, międzynarodowe standardy stawiania domów drewnianych.

Technika budowania

Metoda szkieletowa swoje początki ma w zimnej Szwecji, gdzie ze względu na panujące warunki atmosferyczne domy muszą mieć bardzo dobre ocieplenie. Surowy klimat wymusił na nich znajomość najlepszych technik ocieplania, dzięki czemu udało się stworzyć domy całoroczne z których ciepło szybko nie ucieka. Takie domy można obecnie tworzyć w naszym kraju i to dzięki firmie Mavit będącej posiadaczem tartaku ,suszarni kontenerowej i autoklawu do impregnacji ciśnieniowej, która od 2000 roku istnieje na rynku. To właśnie dzięki nim wymarzony dom ma szansę powstać w bardzo szybkim czasie w dowolnym miejscu – nie tylko w Małopolsce. 

Previous post

Pergola ogrodowa i jej montaż

Next post

Fotobudka - czy to się opłaca?