Dom i Wnętrze

Jak dobierać meble designerskie?

Wystrój domu jest często zwierciadłem naszej duszy. Warto więc wybrać takie meble, które będą pasowały do naszego charakteru, jak również możliwości lokalowych w perspektywie przestrzennej. Meble designerskie pasują zarówno do dużych jak i do małych przestrzeni, pod warunkiem, iż wszystko jest dobrane w sposób tworzący jednolitą i spójną stylistykę.

 

Co mogą nam dać meble designerskie?

Meble designerskie to nie tylko doskonały, harmonijny wygląd. To także dbałość o najdrobniejsze detale, na które zwróci uwagę każdy perfekcjonista. Każde pomieszczenie można rozplanować wykorzystując takie meble. Zarówno kuchnię jak i salon, biuro jak i sypialnię.

Wybierając meble designerskie trzeba je dobrać do charakteru pomieszczenia. Możemy spotkać się ze stylistyką nowoczesną jak i również stylizacją na pomieszczenia z poprzedniej epoki. Nie można jednak zapominać o utrzymaniu jednolitej stylistyce w całym pomieszczeniu. Łączenie mebli nowoczesnych z antykami nie stanowi nigdy dobrego połączenia. Będzie to powodowało wrażenie, iż pomieszczenie jest zaprojektowanie w sposób niechlujny i nieplanowany.

 

Postaw na mądrze dobrane kolory!

Już na etapie wyboru mebli należy zadbać o odpowiednie zestawienie kolorystyki. Kolory kontrastowe nadają się do pomieszczeń przestronnych, w małych pomieszczeniach może o wywołać wrażenie przytłoczenia i przerostu formy nad treścią. Mniejsze pomieszczenia to przede wszystkim meble jasne, w stonowanych odcieniach, na wysoki połysk, nadający pomieszczeniu wrażenia przestronności.

Previous post

There is no more story.

Next post

Korzystaj z fotobudki na weselu