Dom i Wnętrze

Zadbaj o swój komfort w mieszkaniu

Komfortowe mieszkanie to nie tylko modne i drogie meble wypoczynkowe i ciekawe dodatki. Zanim zaczniemy skupiać się na aranżacji inspirowanej najmodniejszymi trendami warto zastanowić się jakie elementy stałe przyczynią się do poprawy naszego komfortu i wygody. Takimi elementami jest zastosowanie wysokiej jakości materiałów wykończeniowych, ale także nowoczesnych drzwi, okien. Co warto o nich wiedzieć?

Okna i ich wpływ na nasze życie

Komfort w mieszkaniach zależy od wielu czynników – przede wszystkim jednak jest to optymalna temperatura. Do jej utrzymania potrzebujemy nie tylko sprawnych kaloryferów, ale również nowoczesnych okien. Okazuje się, że nawet pomimo mocnego grzania w mieszkaniach czy domach temperatura jest niska. Odpowiedzialne są za to nieszczelne okna, źle wykonane instalacje stolarki okiennej.

Stare okna – poważny problem

Jak czytamy na okna-internorm.pl, w przypadku starych okien, tworzonych z desek drewnianych, problem leży w złej impregnacji oraz braku szczelności się desek. Dawniej nie przykładano uwagi do impregnacji drewna, gdyż nie było dostępu do konkretnych preparatów i technologii. Okna tworzone były z desek, które pod wpływem zimna kurczyły się, kolejno rozprężały, gdy temperatura rosła. Takie wahania temperatury sprawiały, że deski pękały, najczęściej na słojach. W przypadku takich okien problematyczne okazywały się również uszczelki, dawniej tworzone z gumy bez domieszek innych tworzyw. Takie uszczelki bardzo szybko sztywniały i pękały pod wpływem niskich temperatur.

Nowoczesne okna i ich wpływ na komfort w mieszkaniach

Obecnie okna pochodzące od topowych producentów są nie tylko tworzone z wysokiej jakości PCV, ale także stosuje się w nich uszczelki z gumy wzbogaconej o domieszki innych materiałów. Dzięki temu guma jest elastyczna, bardziej odporna na uszkodzenia, ścieranie, pękanie. W przypadku drzwi tarasowych czy balkonowych posiadają one również liczne zabezpieczenia przed włamaniami.

 

Previous post

Pokrycia dachowe z blachy

Next post

Niesamowite śluby poza granicami Polski