Dom i Wnętrze

Zadaszenie nad tarasem – wybierz odpowiednią tarasolę

Tarasola to interesująca nowość na polskim rynku – produkty takie jak ten biją rekordy popularności szczególnie na zachodzie Europy, gdzie kultura przebywania na świeżym powietrzu i korzystania z przydomowego tarasu jest silniejsza niż u nas. Również Polacy uczą się, jak korzystać z uroków ogrodu i tarasu – chcemy, aby te miejsca były odpowiednio przygotowane i dopasowane do naszych potrzeb. Czy zadaszenie tarasu pozwoli nam jeszcze bardziej cieszyć się bliskością przyrody?

 

W poszukiwaniu inspiracji na taras

Eleganckie tarasole to produkt typu „dwa w jednym” – z jednej strony skutecznie ochroni nas przed słońcem i niespodziewanym deszczem, z drugiej sprawi, że znacząco podniesie się estetyka tego miejsca, Obecnie producenci tarasol oferują ich wiele modeli, przez co zadaszenie nad tarasem może przybierać różnorodny wygląd. Co powinniśmy wiedzieć o tarasolach?

 

Konstrukcja z trwałych materiałów

Pierwszą rzeczą na jaką zwracamy uwagę, jest konstrukcja tarasoli. Ta wykonana została z profili aluminiowych, dodatkowo malowanych proszkowo. Takie zabezpieczenie sprawia, że konstrukcja jest odporna na działanie wilgoci oraz na pojawianie się ognisk rdzy. Konstrukcja może być pomalowana na kolor wybrany przez klienta z palety ponad 200 barw – dzięki temu dopasujemy tarasolę do istniejącej już aranżacji tarasu. Sama konstrukcja została zaprojektowana w taki sposób, aby opierać się podmuchom powietrza dochodzącym do 120 km/h.

 

Zwróć uwagę na dach!

Dachy tarasoli tworzone są na kilka sposobów. Najbardziej poszukiwane są zadaszenia lamelowe, tworzone z profili aluminiowych. Są one ruchome – mogą obracać się o 135 stopni, przez do użytkownik sam reguluje kąt ich ustawienia. Lamele nie nagrzewają się – oznacza to, że w cieniu tarasoli panować będzie niska, przyjemna temperatura. Drugi rodzaj zadaszenia tworzony jest z materiałów poliestrowych. Są one zabezpieczone przed wnikaniem brudu, działaniem wilgoci czy też przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym.

 

 

Previous post

Czy wysłać dziecko na półkolonie?

Next post

Nowoczesne krzesła, czyli jakie?