Dom i Wnętrze

Z pasji do gór

Wraz z nadejściem wiosny wzrasta zainteresowanie wycieczkami skiturowymi. Czym dokładnie jest? To rodzaj narciarstwa, które uprawiane było jeszcze na długo przed stworzeniem wyciągów. W czasach tych stoki nie były zatłoczone przez tłumy ludzi, a na samą jazdę na nartach decydowało się niewiele osób.

Jak wyglądają wycieczki skiturowe?

W tego typu wycieczkach musimy nastawić się na wysiłek fizyczny. Już na samym początku czeka nas wchodzenie pod górę – to właśnie od niego zaczynamy. Do nart przyczepiane są foki, a później pozostaje już tylko czas na wspinaczkę – wybrany przez nas szczyt jest coraz bliżej. Jest to z pewnością sport dla ludzi cierpliwych, lubiących obcowanie z naturą, górami, zmiennymi temperaturami i przede wszystkim dla tych, którzy lubią adrenalinę i wysiłek fizyczny.

Czego potrzebujemy by uprawiać wycieczki skiturowe?

Wiele osób zastanawia się, jak przygotować się do wycieczek skiturowych. Ilość sprzętu, którego będziemy potrzebować jest spora. Warto zacząć od wybrania porządnych nart, jednak na samym początku mogą wystarczyć również te, którymi dysponujemy. Czasem poczujemy, czy odpowiadają nam te narty, czy być może warto zainwestować w lepszy sprzęt. Takim mogą być np. narty skiturowe, a jeśli zależy nam na mocniejszej konstrukcji, warto zainwestować w w narty do freeride-u.

Wycieczka skiturowa i potrzebne wyposażenie

Kolejnym niezbędnym elementem są wiązania. Pozwalają nam one na uwolnienie pięty podczas wchodzenia, jak i blokadę przy zjeździe. Pod takie zapięcia będą potrzebne nam specjalne buty, które różnią się od tych typowych, narciarskich. Są one o wiele bardziej miękkie, co umożliwia nam szybsze i o wiele wygodniejsze poruszanie się w śniegu. Musimy pamiętać bowiem, że w tych butach będziemy chodzili dobre kilka godzin. Równie ważne są kijki. Możemy postawić tutaj na narciarskie, choć i te teleskopowe sprawdzą się równie dobrze. Wszystkie te przedmioty uzupełnić powinien plecak, który posiada możliwość przypięcia nart. To właśnie do niego również załadujemy najpotrzebniejsze przedmioty.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.skiturowebeskidy.pl/oferta

Czym są tak naprawdę skiturowe wycieczki?

Wycieczki, narciarstwo i ogólna, zimowa turystka górska to nie tylko sport. To przede wszystkim pasja, która łączy wielu ludzi. Coraz więcej firm zaczyna organizować tego typu wycieczki, a liczba chętnych wzrasta z roku na rok. Już dziś sam przeżyj tą niesamowitą, górską przygodę, wyposaż się w najpotrzebniejszy sprzęt i wyrusz w pełną emocji wycieczkę wśród natury, podmuchów wiatru, śniegu i ciszy. Być może w ten sposób odkryjesz nową pasję!

Previous post

Nowoczesne krzesła, czyli jakie?

Next post

Zalety i wady prefabrykowanych ścian betonowych