Zdrowie i Uroda

Wypowiedz wojnę niklowi!

Z niklem stykamy się niemal wszędzie. Towarzyszy nam podczas wkładania spodni, śniadania, wykonywania makijażu czy zakupów w markecie. Dla większości z nas nikiel nie stanowi najmniejszego zagrożenia, jednak dla 20% społeczeństwa kontakt ze srebrzystym metalem może mieć opłakane skutki. Dlaczego? Sprawdź!

Wszechobecny alergen

Problem nadwrażliwości na nikiel jest narastającym problemem. Ze względu na swoje  właściwości fizyczne, nikiel bierze udział w procesie produkcji około 70% światowych zasobów stali nierdzewnej, czego konsekwencją jest duże rozpowszechnienie silnego alergenu w naszym najbliższym otoczeniu. Sztućce, narzędzia, suwaki, guziki, igły, sprzęt AGD czy kosmetyki o mocnej pigmentacji (cienie do powiek, tusze do rzęs) to tylko niewielki ułamek przedmiotów, które są potencjalnym zagrożeniem dla każdego alergika.

Najpopularniejsze objawy alergii na nikiel

Jakie objawy alergii na nikiel są najbardziej popularne? Do najczęściej występujących symptomów zaliczyć można:

  • zaczerwienienie skóry,
  • wysypkę,
  • egzemę,
  • stany zapalne skóry,
  • pękanie i suchość naskórka.

Niezdiagnozowana, zaawansowana alergia może mieć daleko idące skutki, takie jak rozpowszechniony wyprysk czy wyniszczające zmiany ogólnoustrojowe.

Zdrowa skóra

Kuracja wdrażana przez lekarzy polega w przypadku alergii kontaktowej na minimalizowaniu styczności  z alergenem oraz stosowaniu specjalistycznych preparatów barierowych. Na stronie alergiananikiel.pl znajdziesz nowoczesne kosmeceutyki o bogatym składzie i lekkiej konsystencji tworzące na skórze ochronny film. Żele i maści zapobiegają wnikaniu szkodliwych jonów w głąb skóry, dzięki czemu alergicy mogą wreszcie poczuć się w pełni swobodnie.

 

 

Previous post

Właściwa organizacja przestrzeni

Next post

Skoki tandemowe - sport ekstremalny dla każdego