Dom i Wnętrze

Wybuduj dom dla siebie i swoich bliskich

Budowa domu to jedno z marzeń olbrzymiej grupy Polaków. Wielu z nas uważa, że własny dom to kwintesencja wolności, możliwości związanych z aranżowaniem wnętrz, większa prywatność, dla wielu to także możliwość poszerzenia rodziny. Budowa domu wydaje się być znacznie łatwiejsza niż w czasach naszych rodziców czy dziadków, kiedy budowlę wznoszono własnymi rękami a sam czas budowy rozciągał się na kilkanaście lat. Obecnie mamy do dyspozycji nie tylko liczne ekipy budowlane, ale również wiele możliwości związanych z wybieraniem konkretnych materiałów budowlanych.

Dom – inwestycja na lata

Niestety, budowa domu to olbrzymia inwestycja finansowa. Zazwyczaj, aby sprostać wymogom finansowym kupna działki budowlanej oraz samej inwestycji konieczne jest zaciągnięcie olbrzymiego kredytu finansowego. Taki kredyt jest nie tylko obciążeniem na wiele kolejnych lat, ale również musimy mieć świadomość, że spłacimy znacznie więcej niż początkowo zaciągnięta kwota. Mimo tego jednak wiele osób decyduje się na to rozwiązanie. Na szczęście istnieje alternatywa – możemy wybudować dom w znacznie niższych kosztach. Jak to możliwe?

Domy w konstrukcji szkieletowej

Tanie domy drewniane to ciekawa alternatywa dla klasycznych domów murowanych. Moda na ten rodzaj konstrukcji przybyła do nas ze Skandynawii – tam ten rodzaj domów jest niezwykle ceniony, głównie przez możliwość szybkiego postawienia konstrukcji. Faktycznie – liczby robią wrażenie. Dom budowany jest w czasie 2-4 miesięcy, w zależności od tego, czy ma być pozostawiony w stanie surowym czy „pod klucz”. Drugim istotnym aspektem jest fakt, że taki dom (ze względu na wykorzystywane materiały) budujemy w dowolnej porze roku, a jednym elementem murowanym, wymagającym czasu, są fundamenty. Istotny jest także koszt budowy – tańszy o prawie 30-40% w stosunku do klasycznego domu murowanego.

Previous post

Niesamowite śluby poza granicami Polski

Next post

Jak stworzyć dobre opakowanie?