Ciekawe

Wybieramy odpowiednią maskę do nurkowania

Bardzo ważne jest, by akcesoria do nurkowania były jak najlepiej dobrane do naszych potrzeb. Dotyczy to w głównej mierze masek. To od ich odpowiedniego doboru zależy nie tylko sam komfort pływania, ale i nasze bezpieczeństwo. Jak zatem wybrać odpowiednie maski i czym się kierować, decydując się na zakup tych akcesoriów do nurkowania?

Po pierwsze – dopasowanie

Bardzo ważnym kryterium, niezbędnym przy wyborze odpowiedniej maski do nurkowania, jest oczywiście jej dopasowanie. Jeśli będzie ona niedopasowana, wtedy po zanurzeniu szybko zacznie przeciekać. Może się to odbić na zmniejszonym komforcie pływania, ale też – na naszym bezpieczeństwie. Dlatego tak ważne jest, by te maski dokładnie przylegały do naszej twarzy.

Jak sprawdzić, czy tak faktycznie jest? Nałóżmy maskę na twarz a następnie – zassijmy znajdujące się w jej wnętrzu powietrze. Pamiętajmy jednocześnie o tym, by nie zapinać jej na pasek. Następnie przechylmy głowę w dół i sprawdźmy, czy nasza maska nadal przylega do naszej twarzy. Jeśli tak jest, to znaczy, że jest ona w 100 procentach szczelna.

Po drugie – pole widzenia

Wszystkie akcesoria do nurkowania powinny zapewniać nam jak najlepszą orientację pod wodą. Wybierając maski zawsze sprawdźmy, jak szeroki kąt widzenia mogą nam one zagwarantować. Im jest on szerszy, tym lepiej dla nas. Pod uwagę weźmy również materiał z którego wykonano przezroczystą osłonę a także to, jak sprawdza się on pod wodą.

Pole widzenia to czynnik bardzo ważny w kontekście nurkowania. Nie chodzi tu wyłącznie o kąt widzenia, ale również o takie czynniki jak szybkość parowania powierzchni osłony, stopień przezroczystości silikonu, czy też… rodzaj materiału, z jakiego zostało wykonane zapięcie do naszej maski. Wszystkie te czynniki są bardzo ważne!

Po trzecie – gdzie kupić?

Gdzie kupujemy akcesoria do nurkowania? Oczywiście w profesjonalnych, tematycznych sklepach. Dotyczy to w głównej mierze również samych masek! Kupowanie ich na bazarze czy w supermarkecie, może skończyć się dla nas bardzo źle. Głównie ze względu na słabą jakość oferowanych tam produktów.

Po pierwsze – tanie maski z marketu charakteryzują się słabym materiałem wykonania. Po drugie – bardzo szybko parują i przeciekają nawet na niewielkich głębokościach. Wreszcie po trzecie – bardzo często okazują się one produktami jednorazowymi. Już po pierwszej wyprawie, to wątpliwej jakości akcesorium do nurkowania, może zwyczajnie zacząć przeciekać a nawet – łamać się. Artykuł powstał we współpracy ze Dive Zone

Previous post

Proces odzyskiwania srebra

Next post

Drukarka spełniająca potrzeby i wymagania firmy