Dom i Wnętrze

W ogrodzie skalnym

Skalne ogrody pomagają nam zapomnieć o nużącej codzienności, żeby na chwilę przenieść się do świata gór – przepełnionego wolnością i wzniosłością. To właśnie na górskich szczytach doświadczamy romantycznych wartości jak wolność czy miłość. Doznania te mają niejednokrotnie bardzo poetycki i wszechogarniający charakter. Dlatego wyruszamy w góry. Dlatego też tworzymy skalne ogrody, które nas do tej niezwykłości istnienia przybliżają.

Kamień naturalny i rattan

Idealna para, która wykreuje ogród skalny: kamień naturalny i rattan. Ten pierwszy stworzy przestrzeń od podstaw. Mniejsze kamienie posłużą do wysypania ścieżek czy większych obszarów przypominających zbocza góry. Z dużych kawałków kamienia ułożymy romantyczne schody lub coś w rodzaju naturalnego tarasu. Także kamienny mur zaprezentuje się naturalniej niż zwykłe ogrodzenie z metalu. Na tle kamiennych kompozycji, przypominających do złudzenia te autentyczne i spotykane na górskim szlaku, pięknie wyglądać będą meble rattanowe – przykład twórczego wykorzystania natury. Meble ogrodowe, pasujące nie tylko do skalnych ogrodów, znajdziemy w Garden Space.

Woda w skalnym ogrodzie

W ogrodzie ułożonym z kamienia naturalnego i wyobrażeń o górskiej wolności muszą pojawić się motywy wodne, jak: strumyki, strużki, wodospady, źródełka wybijające ze skał. W ten sposób powstaje romantyzm i prawdziwie fantastyczna przestrzeń. Oto mamy wrażenie, że wszechświat jest zupełnie blisko, że znajdujemy się w samym jego środku.

Rośliny w skalnym ogrodzie

W skalnym ogrodzie bardzo naturalnie wyglądać będą wszelkie krzewy i drzewa iglaste. Z mniejszych roślin poleca się rojnik murowy, rosnący nawet w trudnych warunkach. Przypomina on nieco małe kapusty. Fantastycznie ozdobi także mury kamienne. W skalnym ogrodzie sprawdzi się także przypominający różyczkę rozchodnik.

Previous post

Jakie produkty powinna uwzględniać dieta na endometriozę?

Next post

Reguły bezpieczeństwa podczas pracy na tokarce