Ciekawe

Tatry wiosną – czy warto?

Wiosna to idealny czas na to, aby odpocząć, skorzystać z pierwszych cieplejszych promieni słonecznych. W tym czasie przyroda budzi się do życia, a świat staje się coraz bardziej zielony. To także czas na to, aby zaplanować nawet krótki urlop. Najlepszym kierunkiem okażą się góry. Dlaczego?

Zakopane i okolice

Pobyt w górach daje nam wiele możliwości spędzania czasu. Wybierając takie miejsca jak Zakopane czy Bukowina Tatrzańska możemy liczyć nie tylko na niezwykle szeroką bazę noclegową, ale przede wszystkim liczne atrakcje. Zatrzymując się w Zakopanem możemy spacerować najsłynniejszą, polską ulicą – Krupówkami, ale także skorzystać z możliwości wjechania na Kasprowy Wierch czy Gubałówkę koleją linową. Oczywiście obydwa szczyty możemy również zdobyć na własnych nogach – konieczne jest jedynie posiadanie odpowiednich butów trekkingowych i dopasowanych ubrań.

Na turystów w Zakopanem czekają również liczne restauracje oraz karczmy – nierzadko posłuchamy w nich muzyki na żywo. W karczmach skosztujemy doskonałego, lokalnego jedzenia – świeżych mięs, licznych serów, lokalnych ciast.

A może piękna Bukowina?

A może w mniej zatłoczonej okolicy? Ciekawym miejscem jest także Bukowina Tatrzańska – jest tu znacznie spokojniej niż w tłocznym Zakopanem. Szukając noclegu dla siebie i swoich bliskich warto zapoznać się z ofertą willamajerczyk.com. W samej Bukowinie znajdziemy wiele szlaków pieszych, karczm, galerii, parków.

Previous post

Organizacja konferencji firmowej – o czym pamiętać?

Next post

5 polskich rodzajów superfood