Ciekawe

Studencie! Rozwiń skrzydła

Każdy absolwent studiów, który postawił już pierwsze kroki na zawodowej ścieżce wie, że wiedza wyniesiona z sal wykładowych nie zawsze okazuje się przydatna w pracy zawodowej. Regularne uczestniczenie w zajęciach, pilna lektura podręczników i piątki na kolokwiach mogą dawać satysfakcję, jednak nie zagwarantują wymarzonej posady. Jakie wartości i asy w rękawie sprawią, że w oczach potencjalnego pracodawcy będziesz atrakcyjnym nabytkiem dla firmy?

Angażuj się!

Można przebrnąć przez pięć lat studiów niezauważonym i zlać się z tłumem szarych studentów, jednak bierna postawa nie jest najlepszą metodą na sukces. Na każdej uczelni działają ciekawe koła i organizacje studenckie, które nadają rytm życiu akademickiemu. Warto zapisać się do jednej z nich, aby twórczo rozwijać swoje zainteresowania, nabywać umiejętności interpersonalnych, zdobywać nowe znajomości i praktyczną wiedzę. Nie unikaj wystąpień publicznych. Odczyt referatu albo udział w konferencji to idealna okazja, żeby ćwiczyć swoją prezencję oraz pochwalić się swoją wiedzą i elokwencją.

Czerp wiedzę nie tylko z podręczników

Podstawą sukcesu zawodowego jest uczestnictwo w licznych kursach i szkoleniach. Korzystając z nowoczesnej techniki, nie musisz wydawać skrzętnie gromadzonych oszczędności na stacjonarne kursy, których cena może zaskoczyć. Na platformie e-learningowej cgwisdom.pl znajdziesz szeroki wachlarz przydatnych kursów w przystępnej cenie, w sam raz na studencką kieszeń. Na szczególną uwagę zasługują szkolenia z obsługi profesjonalnych programów komputerowych (na przykład instruktaż z posługiwania się Blenderem czy Photoshopem) i programowania (jak chociażby popularny  kurs Android od podstaw). CV z ciekawymi kursami i szkoleniami na pewno zwróci uwagę każdego rekrutera!

Previous post

Wymiana stłuczonej szyby w samochodzie

Next post

Stół do jadalni i do kuchni