Dom i Wnętrze

Stół do jadalni i do kuchni

Mebel, który wyraża nasze pragnienie bycia we wspólnocie – spożywania razem posiłków i rozmowy – czyli stół. Bez niego nie sposób wyobrazić sobie na przykład życia rodzinnego. Żaden stolik czy ława go nie zastąpi. W domu, w którym nie ma stołu, zawsze będzie czegoś brakowało. To mebel, który zbliża ludzi do siebie nawzajem, sprzyja spotkaniom i przebywaniu wśród najbliższych.

Stół jadalniany

Jadalnia powinna być nie tylko elegancka, ale bardzo wygodna. Zwłaszcza gdy korzysta z niej wieloosobowa rodzina lub gdy często urządzamy w niej przyjęcia. Duży stół to podstawa. Można też zdecydować się na stół rozkładany, który pozwoli zaoszczędzić miejsce w razie potrzeby. Stoły do pokoju, w którym liczy się wygoda i elegancja, muszą być wykonane z najlepszych materiałów. Zapewniających długie użytkowanie oraz świetną prezentację.

Przykładem takiego mebla jest stół Cassetti od producenta Meble Ceglewski. Został on wykonany z litego drewna, a blat z okleiny naturalnej z funkcją rozkładania się do długości 220cm. Stół dostępny jest w pięciu wybarwieniach: orzech velvet, wenge, wenge plus, czereśnia oraz dąb. W jego sąsiedztwie świetnie zaprezentują się stoliki rtv czy meblościanki w każdym stylu. Wystarczy dostawić do niego efektowne krzesła tapicerowane i mamy urządzoną pięknie jadalnię.

Stół do kuchni

W kuchni panuje większa swoboda. Jeśli nie łączy się ona z jadalnią, to warto zaaranżować w niej zakątek do zjedzenia śniadania w kilka osób lub do wypicia kawy. Wystarczy mniejszy stół i taborety lub krzesła rozkładane, jeśli brakuje nam miejsca. Stół kuchenny powinien być wyjątkowo odporny na działanie wilgoci czy zarysowania. Często służy nam przecież do przygotowywania potraw. Uroczo w każdej kuchni zaprezentuje się stół kuchenny od producenta Chojmex, z blatem z litego drewna.

Previous post

Studencie! Rozwiń skrzydła

Next post

Jak znaleźć dobry sklep narciarski?