Ciekawe

Jak sprawić, aby dziecko odeszło od komputera?

Współcześnie dzieci uzależnione są od monitorów komórek, laptopów, tabletów, telewizorów. Swój wolny czas poświęcają na surfowanie po sieci, jak również na granie w gry komputerowe, niekoniecznie mające dobry wpływ na ich rozwój. Problem jest olbrzymi i poruszany również przez pedagogów i psychologów dziecięcych. Takie przyzwyczajenia mogą prowadzić nie tylko do wycofania z życia społecznego, ale i mieć wpływ na zdrowie fizyczne dziecka. Jak zachęcić malucha do wychodzenia z domu?

Aktywność na świeżym powietrzu!

Najlepsza metoda na relaks i odpoczynek jest aktywność na świeżym powietrzu – potwierdzi to każdy lekarz i pedagog. Dzieci powinny być zachęcane do spędzania czasu na dworze, chociażby podczas wspólnych spacerów. Nawet 30 minut spacerowania dziennie wpłynie pozytywnie na układ mięśniowy dziecka, pozwoli na rozruszanie stawów, odetchnięcie świeżym powietrzem. Świetnym pomysłem jest organizowanie rodzinnych pikników, najlepiej połączonych z zabawą, np. w parku linowym. Park linowy dla dzieci to miejsce bezpieczne i dostosowane do ich wieku.

Zabawa pod okiem instruktora

Parki linowe powstają najczęściej na skrajach dużych lasów czy w parkach, gdzie znajdziemy wysokie drzewa. Kolejne platformy znajdują się na różnorodnych wysokościach, połączone są ze sobą drabinkami, linkami. Dzieci bawią się zaopatrzone w uprzęże, kaski, ochraniacze. Przed wejściem na liny zostają instruowani przez opiekunów.

Previous post

Gdzie organizować konferencje? Hotele z dala od wielkomiejskiego zgiełku

Next post

Przygotowanie biura dla kilku osób