Czy projekty domów tanich w budowie znajdziemy w sieci?

Wybudowanie domu to nie lada wyczyn – Polacy jednak marzą o własnym domu jednorodzinnym i w związku z tą inwestycją zaciągają olbrzymie kredyty. Dzisiaj nie musimy jednak budować domu murowanego i kilka lat czekać na to, aby w nim zamieszkać. Interesująca alternatywą są domy drewniane budowane w konstrukcji szkieletowej. Moda na ten rodzaj budownictwa przywędrowała do nas ze Skandynawii.

Projekty domów tanich w budowie na wyciągnięcie ręki!

Decyzja o budowie domu drewnianego zapada zazwyczaj po stworzeniu kosztorysu oraz porównania tego, ile kosztuje taki dom i analogicznie: dom murowany. Koszty są o ok. 35% niższe, dlatego tak wiele osób jest dzisiaj za budową domu w konstrukcji szkieletowej. Skąd wziąć projekty domów tanich w budowie? Znajdziemy je w firmach budowlanych, które kompleksowo zajmują się swoimi klientami. Przeglądając katalogi z pewnością natkniemy się na domy parterowe oraz piętrowe. Szczególnie chętnie wybierane są te pierwsze, gdyż dają możliwość zaaranżowania poddasza na kilka sypialni. Na parterze znajduje się najczęściej przestronny salon z kuchnią oraz jadalnią. Projektanci zadbali o to, aby w domu nie brakowało naturalnego światła i aby było naprawdę komfortowo i wygodnie.

Sama budowa domu drewnianego nie wymaga oczekiwania na ładną pogodę – zastosowanie drewna jako głównego materiału budulcowego sprawia, że dom może być budowany praktycznie o każdej porze roku. Jedynym elementem wymagających schnięcia są fundamenty. Dom wznosi się w czasie od 2 do 8 miesięcy, w zależności od tego, czy ma być oddany w stanie surowym czy deweloperskim.

Dom dla osób wymagających

Wiele osób obawia się, czy domy drewniane spełnią ich potrzebę ciepła i komfortu. Producenci tacy jak mawit.com.pl zapewniają, że wypełnienie ścian pozwala na zachowanie wysokiego komfortu cieplnego.